RECEPCIA: (00:00 – 24:00) 045/5502 200 045/5502 111 | REZERVÁCIA: (Pondelok: 12:00 – 15:30) (Utorok – Piatok: 7:00 – 15:30) 045/5502 461 045/5502 228 | Opatrenia proti COVID-19

Blog

K zmene ho prinútila až mozgová príhoda

O svojom osude – “Ako som sa dostal prvýkrát do kúpeľov” sa s nami podelil pán Arpád. Ako nás on sám upozornil: “Volajte ma Árpi.” 

Árpi je pacient na kúpeľnom pobyte plne hradenom zdravotnou poisťovňou, tzv. áčkar. Keď sme sa stretli náhodne na chodbe preletelo mi mysľou, že tento človek mal asi nejakú autonehodu nakoľko mu k chôdzi pomáhala ortopedická pomôcka. Opak bol však pravdou. Árpiho priviedla do kúpeľov mozgová príhoda.

„Pred mozgovou príhodou som vážil o 24 kg viac. Viete obezita nebolí a tak ju neriešite.“ Povedal nám Árpi keď sme sa ho spýtali prečo sa rozhodol pre diétne stravovanie. Na prvý pohľad nevyzeral vôbec obézny. Až náhla zmena zdravotného stavu a prvé slová, ktoré počul od lekárov po tom ako sa spamätal z mozgovej príhody ho prinútili, aby so svojou hmotnosťou začal niečo robiť.

Do kúpeľov prišiel prvýkrát. Nemal žiadne očakávania, nevedel do čoho ide. A dnes je spokojný, že našiel kombináciu minerálnej vody, kvalitného individuálneho cvičenia a masáží, ktoré mu pomáhajú navrátiť stratenú hybnosť. Objaviť v Diamante výživovú poradkyňu, ktorá mu pomohla s pokračovaním v redukcii hmotnosti bola už len čerešnička na torte. Individuálne konzultácie a diétne stravovanie pomohli Árpimu znížiť hmotnosť o 3 kilá.

Obezita naozaj nebolí, ale choroby, ktoré môže vyvolať a možné následky môžu byť pre človeka zničujúce. Nielen, že môžete čiastočne stratiť hybnosť dolnej končatiny, ako Árpi, ale môžete prísť o reč či hybnosť na celej jednej strane tela. Väčšinou liečime len tie časti tela, ktoré nás bolia. Starajme sa o celé telo. Máme ho len jedno a máme ho na celý život. Liečenie v Diamante Vám pomôže k zlepšeniu zdravotného stavu, ale zázraky nevieme robiť ani u nás.

Árpimu ďakujeme, za príjemný a úprimný rozhovor. Prajeme hlavne veľa zdravia a síl do cvičenia. Veríme, že toto naše stretnutie nebolo posledné a nabudúce sa stretneme s Árpim už nie ako s pacientom, ale ako s hosťom, ktorý sa k nám rád vracia.

 

3. februára 2021 Diamantový magazín
About Marketing

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *